Vi ställer in våra visningar under våren

Läs mer här

Festivalfilmer 2016

Filmprogram

tisdag 8/11

18.30             Invigning

19.00             Hemlig premiärfilm

 onsdag 9/11                    

16.30             Angry Indian Goddesses    

18.30             Vänner för livet                  

20.45             Sommaren 71                                                                                                                                                   

torsdag 10/11

16.30             Pojkarna                             

18.45             Läkaren på landet                           

20.45             Suburra                                         

fredag 11/11

16.30             Det helt nya testamentet                 

18.45             Florence Foster Jenkins                   

21.00             Sällskapet El Club                             

23.00             The Neon Demon               

lördag 12/11

11.00             När Marnie var där              

13.00             Jätten                                                 

15.00             Free State of Jones                             

18.00             Café Society                                         

20.00             Eddie the Eagle                                  

22.15             Don’t Breathe                                                                                                   

söndag 13/11

11.00             Ninotchka                                                               

13.30             The Childhood of a Leader                

15.45             Miss Peregrines hem för..                        

18.15             Den allvarsamma leken                     

20.30             Hermelinen                                          

måndag 14/11

16.30             Sauls son                                            

18.45             Fäktaren                                               

20.30             Paradissviten                                                         

tisdag 15/11 

16.30             Med en mördares ansikte                      

18.30             Eight Days a Week                             

20.45             Neon Bull                                           

onsdag 16/11                    

16.30             The Lobster                                       

18.45             Freeheld                                            

20.45             Klanen                                                

torsdag 17/11

16.30             Stulna blickar                                       

18.30             Love and Friendship                           

20.30             Walk with Me                                                          

 

Kommentera

Kommande filmer